neuvoston Henkilökunta
- Allison Burton - Kaupunkivirkailija/vastaava talousjohtaja
- yleinen Assistant
- Maa & yhteisöjen Officer
Vastuussa: Siirtolapuutarhat & laidunmaata, korkea Meadow, town Regeneration, Taimitarhat ja yhteisön, Palvelut komitea. Maison Dieu House & War Memorial, IT tuki, Rahoitustuki, Suunnittelu komitea. Kaupunginjohtajan sijainen - Sihteeri neuvostolle
Vastuussa: Pormestari, Kaupunginvaltuuston kokoukset, Tietojen vapaus. - town kersantti
Neuvosto ja sen valiokuntien
Nähdä valiokunnissamme ja jotka kunnanvaltuutettu palvelee jokaisena, Katso alempaa:
Kansalais- & Erikoisprojektit komitea
Puheenjohtaja – Cllr Rebecca Sawbridge
varapuheenjohtaja – Cllr Graham Wanstall
- Neuvoston jäsen Andy Calder
- Valtuutettu Anuj Bedi
- Valtuutettu Edward Biggs
- Valtuutettu Gordon Cowan
- Valtuutettu Graham R. Wanstall
- Neuvoston jäsen James Defriend
- Valtuutettu Janet Kember
- Valtuutettu John Bird
- Valtuutettu John Lamoon
- Neuvoston jäsen Martin Bradley
- Valtuutettu rouva Gilda Wanstall
- Neuvoston jäsen Nick Shread
- Valtuutettu Nigel Collor
- Valtuutettu Pamela Brivio
- Valtuutettu Paul Verrill
- Valtuutettu Peter Collins
- Valtuutettu Rebecca Sawbridge
- Valtuutettu Susan Jones (Kaupunginjohtaja & Cinque Portsin puhuja)
Rahoittaa & yleisiin tarkoituksiin
Puheenjohtaja – Cllr John Lamoon
varapuheenjohtaja – Cllr Nigel Collor
- Neuvoston jäsen Andy Calder
- Valtuutettu Anuj Bedi
- Valtuutettu Edward Biggs
- Valtuutettu Gordon Cowan
- Valtuutettu Graham R. Wanstall
- Neuvoston jäsen James Defriend
- Valtuutettu Janet Kember
- Valtuutettu John Bird
- Valtuutettu John Lamoon
- Neuvoston jäsen Martin Bradley
- Valtuutettu rouva Gilda Wanstall
- Neuvoston jäsen Nick Shread
- Valtuutettu Nigel Collor
- Valtuutettu Pamela Brivio
- Valtuutettu Paul Verrill
- Valtuutettu Peter Collins
- Valtuutettu Rebecca Sawbridge
- Valtuutettu Susan Jones (Kaupunginjohtaja & Cinque Portsin puhuja)
Yhteisö & Palvelut komitea
Puheenjohtaja – Cllr Nigel Collor
varapuheenjohtaja – Cllr James Defriend
- Neuvoston jäsen Andy Calder
- Valtuutettu Anuj Bedi
- Valtuutettu Edward Biggs
- Valtuutettu Gordon Cowan
- Valtuutettu Graham R. Wanstall
- Neuvoston jäsen James Defriend
- Valtuutettu Janet Kember
- Valtuutettu John Bird
- Valtuutettu John Lamoon
- Neuvoston jäsen Martin Bradley
- Valtuutettu rouva Gilda Wanstall
- Neuvoston jäsen Nick Shread
- Valtuutettu Nigel Collor
- Valtuutettu Pamela Brivio
- Valtuutettu Paul Verrill
- Valtuutettu Peter Collins
- Valtuutettu Rebecca Sawbridge
- Valtuutettu Susan Jones (Kaupunginjohtaja & Cinque Portsin puhuja)
Suunnittelu komitea
Puheenjohtaja – Cllr Andy Calder
varapuheenjohtaja – Cllr Martin Bradley
- Neuvoston jäsen Andy Calder
- Valtuutettu Anuj Bedi
- Valtuutettu Gordon Cowan
- Neuvoston jäsen James Defriend
- Valtuutettu Janet Kember
- Valtuutettu John Bird
- Valtuutettu John Lamoon
- Neuvoston jäsen Martin Bradley
- Neuvoston jäsen Nick Shread
- Valtuutettu Nigel Collor
- Valtuutettu Pamela Brivio
- Valtuutettu Paul Verrill
- Valtuutettu Peter Collins
- Valtuutettu Rebecca Sawbridge
- Valtuutettu Susan Jones (Kaupunginjohtaja & Cinque Portsin puhuja)
Edustus ulkopuolisissa elimissä
Neuvosto voi nimittää edustajia ulkoisiin elimiin. Nykyinen (2023-24) Council representatives can be found here: Ulkopuoliset edustajat 2023-24