Descrierea postului

Postat

Salariu
55.000 GBP pe an. pro-rata plus schema de pensii a administrației publice locale (depinde de experiență și calificări)

Ore
Part time – în jur 3 zile pe săptămână. Bazat în birou - Dover

Dover Consiliului Town

Post: Responsabil Responsabil financiar (S151)

Salariu: aproximativ 55.000 GBP pe an. pro-rata plus schema de pensii a administrației publice locale (depinde de experiență și calificări)

Part time – în jur 3 zile pe săptămână. Bazat în birou – Dover

Consiliul Local Dover recrutează un ofițer financiar responsabil (S151) pentru un activ, consiliul urban implicat într-o gamă largă de proiecte. RFO va lucra alături de grefierul orașului într-un mic, echipa experimentata si prietenoasa.

Persoana ideală va fi un contabil autorizat/calificat cu experiență sau cunoștințe extinse despre cerințele speciale ale unui consiliu local; va fi un disciplinat și de sine- jucător de echipă motivat; și să avem o abordare pozitivă în ceea ce privește angajarea resurselor pentru a îmbunătăți calitatea vieții orășenilor noștri.

Sunt necesare abilități IT excelente – folosim sistemul de conturi RBS Omega.

Rolul va implica de zi cu zi și contabilitatea de gestiune, gestionarea bugetului cu grefierii comisiilor și o bună înțelegere a mediului politic.

Munca flexibilă poate fi negociată, dar sunt necesare întâlniri regulate de seară și asistență ocazională în weekend.

Te rog viziteaza www.dovertowncouncil.gov.uk sau e-mail council@dovertowncouncil.gov.uk pentru o descriere a postului și specificarea persoanei.

Vă rugăm să aplicați cu un CV și o scrisoare de intenție sau o declarație de cel mult 1500 cuvinte care explică modul în care îndepliniți specificațiile persoanei council@dovertowncouncil.gov.uk

Dacă doriți să vizitați birourile sau să aveți o discuție informală înainte de a aplica, vă rugăm să trimiteți un e-mail Allison.burton@dovertowncouncil.gov.uk

Data limită pentru aplicații: 15lea Decembrie 2023 5p.m

RFO-fişa-post-2023.doc

Specificarea persoanei
RFO-person-spec-2023.docx